eng

Dnes slavíme 20 let!

Pro Galerii La Femme je tento rok ještě více "dvacítkový" - dnes, 1.dubna slavíme 20 a není to Apríl! Za normálních okolností by dnes probíhala vernisáž Domácího úkolu "Moje životní dílo", za daných okolností si připíjíme v roušce a vše řídíme on-line. O výstavu ale nepřijdete, postupně zde budeme vytvořené obrazy na tento již 27.DÚ zařazovat, sledujte i náš facebook. A věříme, že brzy také budete moci novou výstavu navštívit. Takže připíjíme na zdraví. 

 

Napsali o nás v tisku:

Pražská Galerie La Femme letos v dubnu oslaví své dvacáté narozeniny. Jaký je recept na to, aby se malý živnostník udržel dvě desítky let v kultuře, bez dotací a grantů? Podívejme se trochu zblízka na tuto malinkou, ale významnou soukromou galerii.
Pařížská ulice - ulice načančaných výkladních skříní, s obchody do kterých se běžný smrtelník málokdy odváží vstoupit. Hned za rohem v ulici Bílkové je ale galerie, kde se Vám udělá dobře na duši. V příjemném prostředí mezi mnoha uměleckými díly narazíte téměř vždy na pana majitele, který se Vám rád bude věnovat. Z jeho řeči hned pochopíte, že svou práci opravdu miluje. Což je pro podnik to nejdůležitější. Restaurace také málokdy funguje, když je její majitel většinu času nepřítomný.
Nabídka děl je široká, ale kvalitní. Podíváte-li se na La Femme ještě blíž, zjistíte, jak neskutečně je aktivní. Za dvacet let své existence uspořádala mnoho sympózií doma i v zahraničí (Brazílie, Kanada, Ekvádor, Francie, Španělsko, Itálie, Německo, SR … ) a také téměř tři desítky výstav na dané téma (Snídaně v trávě, Mona Lisa, Autoportrét, 1. republika … ). K tomu také pravidelně spolupracuje s různými nadacemi (Charity Golf Party, Archa Chantal, Konto Bariéry, Konto Lucie a další).  Spolupracuje také s celou řadou hudebníků a herců, kteří tady rádi tráví čas i mimo vernisáže.
K letošním dvacetinám pan galerista plánuje mnoho akcí – nový katalog Domácí úkoly a obrazy z cest 2015 – 2019, výstavu 27. domácího úkolu – Moje životní dílo pro Galerii La Femme, kterého se opět zúčastní desítky umělců (J. Anderle, M. Jiránek, M. Rittstein, T. Hřivnáč, R. Brichcín, V. Suchánek, M. Chabera, J. Achrer, J. Mžyk, R. Brančovský a mnoho dalších). Dále pak stojí za zmínku výstava Pocta Evě Mansfeldové, které se zúčastní L. Přibyl, F. Hodonský, J. Tichý, J. Samek, M. Pošvic, M. Feri a  A. Marci nebo jubilejní výstava B. Jirků + B. Eliáš.
Galerie La Femme je už zkrátka fenomén a přejme jí (a také sami sobě) ještě dlouhý život.
 
Prague Moon, 4/2020