eng
Inspirováno filmem, 2022

Inspirováno filmem, 2022

Ve filmovém štábu Galerie La Femme se zrodila myšlenka, sepsal se scénář a padla první klapka. Mnoho galerijních umělců se zhostilo domácího úkolu Inspirováno filmem. Dovolme si zde citovat Riccotta Canuda, filmového teoretika, pro nějž byla kinematografie „plastickým uměním v pohybu“ a nazval film „šestým uměním“. Film a umění k sobě mají opravdu blízko. Jablko tedy nepadlo daleko od stromu a umělci Galerie La Femme jej s náležitou inspirací uchopili a s chutí se do něj pustili.
Domácí úkol Inspirováno filmem je poctou kinematografii, hercům a umění. Výstava bude napínavá a vy, milí přátelé, okusíte emoce. Radost, jež bude doprovázet bujarý smích, napětí a dobrodružství a nakonec více než kvalitní československý humor, jež je často hořkosladký, ale ve Vašich duších zanechá hluboký otisk a vzpomínky.
Slezte doma z toho lustru a dobře se oblečte, aby Vás neodfoukl Severní vítr, až k nám zavítáte. A pamatujte, Vaše zdraví, Galerie a pivo upevní a spraví.
 
Hrají: R. Brichcín, B. Jirků, J. Blecha, J. Tichý, M. Pošvic, M. Jiránek, R. Brančovský, I. Piačka, R. Pauch. B. Olmrová, J. Slíva, M. Mádrová, T. Bím, J. Velčovský, M. Komáček, R. Augustin, P. Samlík, M. Halva, J. Rameš, K. Mášová, M. Hencl, L. Vlna, J. Čutek, J. Mžyk, D. Vávra, M. Ban, M. Lipi a další.
 
Zvuk: hudební přátelé
Zvláštní efekty: Les Femmes
Režie: Miroslav Lipina
Produkce: Galerie La Femme
 
Vyrobeno: 2022


Inspirováno filmem - fotografie z vernisáže