Ke 40. výročí udělení Nobelovy ceny za literaturu J. Seifertovi pořádá Galerie La Femme tematickou výstavu nazvanou Pocta J. Seifertovi.
Umělci čerpali svou inspiraci ze Seifertovy poezie a na jiných obrazech znázornili také jeho portréty. Výstavy v Galerii La Femme se zúčastnili mimo jiné Miroslav Pulgret Jiránek, Roman Brichcín, Jan Tichý, Jiří Slíva, Josef Velčovský, Bohumil Eliáš ml., Zdenek Janda, Bohumír Gemrot, Tyleček, Richard Augustin, Josef Blecha a mnoho dalších.
Inspirace pro toto téma vzniklo také díky písničkáři Miroslavu Palečkovi, který v Galerii La Femme několikrát zahrál své autorské skladby na verše tohoto básníka. V rámci tohoto Domácího úkolu plánuje galerie uspořádat koncert Miroslava Palečka právě na seifertovské téma.
Jaroslav Seifert, český básník a spisovatel, získal Nobelovu cenu za literaturu v roce 1984. Je jediným českým literátem, který toto mimořádné světové ocenění získal. Porota jej ocenila za jeho poezii, která vyniká smyslností, originalitou, vystižením jemnosti okamžiku. Seifert psal celý život básně srozumitelné, lyrické a převážně optimistické.
Nobelovu cenu za literaturu uděluje od roku 1901 Švédská akademie autorům, kteří významně přispěli k literatuře svými výjimečnými díly. Laureát je vybírán z tisíců nominovaných, což činí toto ocenění mimořádně prestižním. J. Seifert tuto cenu získal zejména díky básnickým sbírkám Býti básníkem, Maminka, Na vlnách TSF, Píseň o Viktorce a Morový sloup.
Jaroslav Seifert byl na Nobelovu cenu jmenovaný již v roce 1954, udělena mu byla ale až při druhé nominaci po třiceti letech. Českých spisovatelů bylo navrženo v průběhu trvání udílení této ceny více, například Alois Jirásek byl mezi kandidáty celkem pětkrát, Karel Čapek sedmkrát.