České umění pro brazilské Lidice, 2003

První umělecký projekt Galerie La Femme se uskutečnil v roce 2003 v brazilských Lidicích.

Zúčastnění umělci: Antonín Sládek / Boris Jirků / Milan Chabera / Michal Halva / Václav Benedikt / Richard Kočí / Tomáš Hřivnáč / zpěvačka Radka Fišarová

První projekt v Brazílii

V roce 2003 Galerie La Femme zorganizovala mezinárodní projekt České umění pro brazilské Lidice, za podpory Ministerstva zahraničních věcí ČR a Brazilského velvyslanectví v Praze.

Pro tento projekt vybral Miroslav Lipina sedm českých výtvarníků známých v Čechách i v zahraničí, oceněných českými i světovými cenami: Antonína Sládka, Milana Chaberu, Richarda Kočího, Borise Jirků, Václava Benedikta, Michala Halvu a Tomáše Hřivnáče. Během svého pobytu vytvořili výtvarníci díla, která byla prezentována na vernisážích v Riu de Janeiro, v hlavním městě Brasília a v Lidicích. Vernisáže otevírali a byli přítomni český velvyslanec v Brazílii Dr. Václav Hubinger, generální konzulka Dr. Šarbochová a představitelé oblasti Rio Claro. Galerie La Femme zanechala v novém kulturním domě obrazy českých výtvarníků v hodnotě 610 tisíc Kč jako poděkování místním obyvatelům za podporu projektu. Celý projekt byl slavnostně zakončen unikátní výstavou děl vytvořených pod brazilskými dojmy již v Čechách v Toskánském paláci v Praze. Vernisáž otevřel český velvyslanec v Brazílii Dr. Václav Hubinger a Dr. Zdeněk Lyčka, ředitel krajanských a kulturních vztahů MZV ČR.

Obrazy ze sympozia

Pár momentek ze sympózia

Z místního tisku