Inspirace z PROVENCE, 2016

Boris Jirků_Provence-Saint Private_2016_k.t._74x86 cm (1) Boris Jirků_Provence-Ales_2016,k.t._88x103 cm (1) Bohumil Eliáš, Torzo v diagonále, 2016,k.t.,40x40 cm (1)

Termín konání

6. 10. – 21. 10. 2016

V květnu letošního roku se 5 umělců seskupených kolem Galerie La Femme sešlo na malebném místě v Jižní Francii, aby tam po několik dní společně tvořili. Projekt Ateliers ouverts neboli Otevřené ateliéry pořádá již po mnoho let francouzská asociace Chemin d´arts (Cesty umění) a české umělce si na svou venkovskou usedlost poblíž vesničky Martignargues pozvala umělkyně Nizoucha Decoux.

Nizoucha, francouzská choreografka a tanečnice, spolupracuje s Galerií La Femme od roku 2006 a ve spolupráci s ní proběhlo v Jižní Francii již čtvrté sympozium tohoto druhu. Ti, kdo sledují činnost Galerie La Femme delší dobu, si možná pamatují na koncerty šansonů Jacquea Brela v podání Patrika Tomase, které se několikrát v Praze konaly pod hlavičkou těchto projektů.

Letošního sympozia se zúčastnili umělci: Boris Jirků, Miroslav Pošvic, Alena Beldová, Bohumil Eliáš a Mona Lipi.

Umělci na venkovské usedlosti malovali a tvořili sochy po dobu jednoho týdne, následovala vernisáž a tři dny otevřených dveří, během nichž se sjížděli milovníci umění, aby tak mohli umělcům nahlédnout pod ruku.

Projekt má nyní dozvuk v pražské Galerii La Femme, která byla spoluorganizátorem akce. Zde se od 5. října budou vystavovat díla vytvořená během sympozia. Výstavu zahájí Chantal Poullain a prof. Boris Jirků. Potrvá do 21. 10.