Mirka Mádrová a Milan Hencl - Na veselé vlně

Společná výstava pražské malířky Mirky Mádrové, jejíž obrazy jsou plné humoru a nadsázky, a náchodského umělce Milana Hencla, který ztvárňuje veselé postavy a poetiku ve stylu lehkého naivismu. 

Bleší cirkus, 2018 Dobře znásilněná, 2009 Noční klub (Night Club), 2018

Termín konání

2. 3. – 21. 3. 2020

Mirka Mádrová (*1956)

Obrazy této svérázné pražské malířky na sebe strhávají pozornost jak výtvarnou hodnotou, tak neobvyklými náměty. Mirka Mádrová kvalitu prací podtrhuje originální pointou, sarkastickým podtextem nebo všimnutím si krásy českého jazyka. Některé obrazy vynikají humornou nadsázkou a vtipem, jiné drsnou ironií, některé jsou žensky něžné, další doslova filozofické.

Mirka Mádrová je členkou Unie výtvarného umění a patří mezi úspěšné malířky. Důkazem toho je celá řada realizovaných výstav doma i v Evropě. Pravidelně se také účastní Domácích úkolů Galerie La Femme.

 

Milan Hencl (*1947)

Milan Hencl se narodil a žije v Náchodě. Odmalička rád kreslil a přestože na žádné umělecké škole nestudoval, věnuje se malování celý život. Zúčastnil se mnoha kolektivních výstav, např. Bienále v Mostě, Liberci a Litvínově, Salonu mladých v Praze a od roku 1990 pravidelně vystavuje na Náchodském výtvarném podzimu. Samostatně vystavoval několikrát v Hradci Králové, v Úpici a na dalších místech.