Praha - Villars - Konstanz

Galerie La Femme opět na cestách - díla vytvořená během výtvarného projektu ve Švýcarsku a Německu.

5 Badengrenze v Bodensee, Pohled z Petit Poucet, Villars, komb.technika, 2013, (1) (1)

Termín konání

10. 9. – 5. 10. 2013

Galerie La Femme: 13. 9. - 6. 10. 2013

Liliova 8 Atrium Gallery: 13. 9. - 10. 11. 2013

Letos na jaře se skupina umělců pod vedením Galerie La Femme vydala do Konstanz u Bodamského jezera a zároveň do alpské vesničky Villars ve Švýcarsku, poblíž Lemanského jezera. 

Toto sympozium navazuje na tradici podobných mezinárodních uměleckých projektů, jež Galerie La Femme v posledních deseti letech zorganizovala. Do této doby se uskutečnily cesty do Brazílie, Kanady, Ekvádoru, na Galapágy, vícekrát se vyjelo do Francie, dále do Španělska a také do České republiky. Z nekonečné inspirace těchto cest vznikly stovky skvělých uměleckých děl, které zdobily mnoho galerií jak u nás, tak ve světě, a mnoho z nich si našlo své místo v soukromých interiérech po celém světě.

V letošním roce tvořily dvě skupiny umělců na dvou místech zároveň. Inspirováni krajinou a celkovou atmosférou místa na konci pobytu předvedli svá díla na Staré radnici v Konstanz, kde 3. května proběhla vernisáž za přítomnosti místostarosty města Konstanz. Návštěvníci se mohli seznámit s díly Borise Jirků, Miroslava Jiránka, Mariána Komáčka, Jana Tichého, Milana Chabery, Karla Práška, Miroslava Pošvice, Bohumila Eliáše mladšího, Miroslava Maliny, Zdeňka Tománka, Tomáše Hřivnáče, Mony Lipi, Rudolfa Brančovského a Petry Šnokhausové. Skupina zúčastněných umělců je jak věkově, tak výtvarně velmi různorodá. Jsou mezi nimi profesoři uměleckých škol i umělci mladší generace. Spojuje je však talent, touha nechat se inspirovat jinou kulturou a krajinou a přátelskost, se kterou dokáží tvořit na různých místech světa.

 V roce 2014 bude mít výstava svou reprízu v Táboře, jakožto partnerském městě Konstanz. Letošní projekt vznikl ve spolupráci s Jaromírou a Ottokarem Kirstein a výstavním prostorem Liliová 8 Atrium Gallery .

Více o tomto sympoziu zde
Video z vernisáže