Tomáš Hřivnáč - Jubilejní

Výstava Tomáše Hřivnáče k jeho jubileu. Mistr suché jehly vystaví jak své grafiky na téma Flamenco (za které dostal v roce 2009 první cenu na bienále grafiky ve španělské Xativě), ale také další práce zaměřené především na ženský akt.

Flamenco VI Flamenco V Jean - Paul Belmondo

Termín konání

21. 10. – 2. 11. 2019

Tomáš Hřivnáč (1959) vystudoval Střední uměleckoprůmyslovou školu v Praze a má za sebou celou řadu samostatných či skupinových výstav u nás i v zahraničí. Zabývá se především grafickou tvorbou, je vynikající v technice suché jehly. Za dílo Flamenco I. získal v roce 2009 první cenu na mezinárodním bienále grafiky Xàtiva ve Španělsku. Významné jsou také jeho olejomalby, akryl a keramická tvorba.

Hřivnáčovou doménou jsou ženy, které pak v aktu a většinou s neviděnými tvářemi nechává v nejrůznějších pózách s obdivuhodnou kreativitou nekonečně variovat. Důležitá je pro něj symbolika, témata často zachycují letmý okamžik, akci nebo gesto. S Galerií La Femme se zúčastnil tvůrčích pobytů v Brazílii, Andalusii, Ekvádoru, na Galapágách a ve francouzském Languedoc a Bretani.