Vít Pavlík - Crossart

Z cyklu Musical Muse, 2016 (6) Z cyklu Negative, 2014 (2) Z cyklu Negative, 2014

Termín konání

30. 8. – 12. 9. 2016

Galerie La Femme představuje v zářijové výstavě tvorbu jihočeského malíře a fotografa Víta V. Pavlíka.

 Vít Pavlík se narodil roku 1976 a na Jihočeské univerzitě vystudoval obor učitelství pro umělecké školy. Je ředitelem Základní umělecké školy ve Volarech a předsedou Asociace jihočeských výtvarníků. Na umělecké scéně působí od roku 1999, svá díla prezentuje na výstavách v České republice, Německu, Rakousku, Francii, ale i v USA. Inspiraci pro svou tvorbu nachází v rázovité krajině Šumavy. Ve svých obrazech se oprostil od věcného zobrazování skutečnosti, přesto lze v abstrahovaných tvarech a dynamických tazích štětcem vnímat v jeho tvorbě neoblomnou sílu přírody. Kromě kresby a malby se věnuje také projekční fotografii.

 PhDr. Ľudovít Petránsky, ml.  o něm řekl: „Myslím, že to bol Marc Chagall, ktorý raz povedal, že umenie je predovšetkým stav duše. Nuž, ak je to pravda, tak duša Víta V. Pavlika je nepokojná, „rozevlátá“, ba dakedy až nepolapiteľná, ale zároveň aj racionálna a skúmajúca.

Jednoducho, aj v tomto prípade duša sleduje svojho tvorcu a jeho umelecký záber, ktorý je široký. Ide naprieč rôznymi oblasťami umeniami, hľadá vzájomné ovplyvnenia i komunikačné hodnoty – je cross art.”