XIX. Český advent, 2012

Tato výstava vznikla pro Nadaci Charty 77, kdy část výdělku putoval na Konto Bariéry. S ředitelkou Nadace Charty 77 paní Boženou Jirků spolupracujeme dlouhá léta.

Dne 13. 11. 2012 zahájila paní Božena Jirků (Nadace Charty 77) a Vladimír Merta

Vrchol

Z úvodní řeči Boženy Jirků

"Galerie La Femme a Mirek Lipina, to jsou dlouholetí partneři, kamarádi a spolupracovníci naší nadace.

Jak se potká nadace a galerie? V našem případě úplně lehce. Prostě děláte výstavu v Karolinu a aukci výtvarných děl a najdete partnera, který vám pomůže nádherně nainstalovat a vystavit stovky darů, které do každé aukce seženeme. Že přitom potkáte skvělého galeristu, skvělého člověka a nakonec dlouholetého přítele a podporovatele nadace, to už je něco navíc.

Naše tradiční Aukční salony výtvarníků pro Konto Bariéry, výstavy s tím spojené, to, jak vypadají, jak jsou ceněné a jaký mají zvuk, to je práce Mirka Lipiny, Petra Keila a jejich spolupracovníků. Já za to moc děkuji.

I já obdivuji to, co Mirek a Galerie La Femme dělá, například Domácí úkoly - to je nápad, po kterém závistivě pošilhávám léta. Moc mě proto potěšilo, že jsme mohli být inspirátory pro téma Český advent, že jsme získali spoustu námětů a nápadů a také peníze, protože když se nějaký obraz prodal, kam myslíte, že šly peníze? Na Konto Bariéry.

Na každé akci, na každé vernisáži se potkám s báječnými lidmi, kteří jsou i našimi dárci, a proto je mi vždycky v Bílkově ulici a „u Lipinů“ moc dobře.

Seznam umělců by byl nekonečný: B. Jirků, M. Chabera, B.Eliáš, R. Augustin, M. Rittstein, E. Mansfeldová a desítky dalších.

Těším se na viděnou a každého, kdo ještě v této galerii nebyl, srdečně do Bílkovy ulice 2 v Praze 1 zvu. Nikdy Vás to tu nezklame."

Božena Jirků, ředitelka Nadace Charty 77, KONTO BARIÉRY

Ukázka vytvořených děl

Pár momentek ze zahájení