Aktuality

V naší malé galerii v centru Prahy se pořád něco děje. Jak se říká, dveře se tu netrhnou, a proto máme našim zákazníkům i umělcům stále co nabídnout.

25. 6. 2024

Koncert Pocta Zuzaně Navarové - vstupenky v prodeji

Koncert proběhne 17. 10. v 19h na Novoměstské radnici, pořádáme ho ve spolupráci se skupinou Nerez v rámci stejnojmenné výstavy na Novoměstské radnici ve dnech 1. 10. - 10. 11. 2024 . Asi 40ks fyzických vstupenek máme ke koupi i u nás v galerii v Bílkově ulici, platba ale možná jen v hotovosti. Jinak po rozkliknutí níže najdete odkaz na nákup online vstupenek. Kapacita koncertu je velmi omezená.

více >
5. 6. 2024

Víte, kdo je Hedy Lamarr?

Hedy Lamarr bude navždy známá jako jedna z nejkrásnějších hereček stříbrného plátna. Její život byl ale mnohem víc než jen práce pro film; byla velmi nadanou vynálezkyní, jejíž projekty daly základ moderním technologiím včetně Bluetooth a Wi-Fi.

více >
1. 6. 2024

Pocta Zuzaně Navarové se přesune na Novoměstskou radnici

Výstava 31. Domácího úkolu Pocta Zuzaně Navarové se na měsíc a půl přesune do Novoměstské radnice. V říjnu a listopadu 2024 tam budete mít možnost vidět tuto výstavu v rozšířené formě. Zároveň pořádáme 2 koncerty: 17.10. Pocta Zuzaně Navarové - Trio Nerez a spřátelené zpěvačky naší galerie, 5.11. Pocta Zuzaně Navarové s Markétou Burešovou a Petrou Bílkovou. Sledujte naše stránky.

více >
7. 3. 2024

Výstava 33. Domácího úkolu Pocta Zuzaně Navarové

Neste mě, neste, ptáci, do nebes

k divokým kachnám volám přes vrátka

Skřivan ať zanechá mě blízko hvězd

a straky odnesou má zrcátka

Neste mě, neste, ptáci, do nebes

divokým kachnám čechrám peřinky

Přes moře žluté přejdu lila vřes

a straky odnesou mé hodinky ještě dnes

více >
1. 12. 2023

Malé kalendáříky 2024

více >
6. 10. 2023

Na listopad připravujeme výstavu Tylek - Tyleček

V listopadu se u nás uskuteční jedinečná přehlídka tvorby malířské dvojice Tylek (1948 - 2019) – Tyleček (1948), tedy manželů Tylečkových. Výstava českých umělců, kteří dlouhá léta žili a tvořili v Paříži, se po dvou letech vrací zpátky do Galerie La Femme, která je zde v Čechách exkluzivně zastupuje. 

více >
25. 6. 2023

Kamenický Šenov - kraj skla, čediče a pohádek

Právě probíhá výstava obrazů, které byly namalovány v rámci sympozia v Kamenickém Šenově, které proběhlo v červnu.

více >
21. 4. 2023

B. Gemrot a J. Čutek - článek v Právu

Přečtěte si zde článek o současné výstavě, který vyšel v pátek 21. dubna v Právu. 

více >
14. 4. 2023

30. Domácím úkolem oslavíme 20 let tohoto projektu

V květnu se těšíme na další pokračování našeho projektu Domácích úkolů, umělcům jsme zadali téma Příběhy horoskopu - na své znamení horoskopu namalují obraz a zároveň do něho přidají příběh, který se ke znamení váže.

více >
31. 3. 2023

V dubnu jsme českoslovenští

Na duben chystáme společnou výstavu B. Gemrota (ředitele SUŠ V. Hollara) a slovenského umělce Juraje Čutka. Abstraktní obrazy Bohumíra Gemrota (1959, Praha) a skulptury Juraje Čutka (1957, Žilina) budete moci vidět v Galerii La Femme na jejich společné výstavě. Oba umělci se znají ze svých studentských let na VŠUP v Praze, a proto se nejedná o jejich první umělecké setkání. Oba umělci Vám představí díla z poslední doby. 

více >
20. 2. 2023

20 let Domácích úkolů oslavíme tématem "Moje znamení zvěrokruhu"

Již 20 let zadáváme v Galerii La Femme tzv. Domácí úkoly umělcům. Vznikly tak stovky obrazů, které jsou v soukromých sbírkách po celém světě, výstava jako Pocta Bohumilu Hrabalovi objela Evropu, úkolů se za ta léta účastnily desítky českých a slovenských umělců, od těch nejvýznamnějších po začínající mladé autory, mnozí již bohužel nejsou mezi námi. Úkol Adolfa Borna - Zimní sporty se dostal do učebnice občanské nauky v Německu, o katalogy DÚ si napsali z Metropolitního muzea v New Yorku nebo francouzská herečka Brigitte Bardotte. K 20. výročí Domácích úkolů jsme umělcům zadali téma: Moje znamení zvěrokruhu. Jde o v pořadí 30. téma a my se už teď nemůžeme dočkat výstavy.

více >
2. 1. 2023

Přečtěte si článek v Právu o naší výstavě Zátiší

V deníku Právo vyšel krásný článek o naší aktuální výstavě Zátiší. Přiložený obrázek je možné si rozkliknout ke čtení.

více >
10. 12. 2022

Kalendáře pro rok 2023 v prodeji

 Jako každý rok, i letos jsme pro vás připravili nástěnné kalendáře s obrazy našich umělců. Ten pro rok 2023 se nese v duchu filmového světa a připomene náš předchozí Domácí úkol: Inspirováno filmem. K zakoupení pouze u nás v GLF! 

více >
1. 12. 2022

Kapesní kalendáře pro rok 2023 v GLF

 Jako každý rok Galerie La Femme vydává mini kalendáře 2023! 

více >
9. 11. 2022

Nový Domácí úkol - Zátiší

Hola, hola, Galerie La Femme volá! :-)

Starý dobrý žánr, zátiší, se v podzimních dnech představí ve zbrusu novém kabátu. Umělci Galerie La Femme si s Domácím úkolem poradí způsobem zcela znamenitým. 

více >
1. 10. 2022

Dlouho očekávaná monografie Zdenka JANDY v prodeji !

Rozsáhlá monografie Zdenka Jandy je na světě! Více v sekci Publikace na našem webu. 

více >
9. 6. 2022

Charity Golf Party v Karlových Varech

Máme radost, že jsme mohli přispět na dobrou věc! Jako každý rok se Galerie La Femme zúčastnila charitativní dražby, která se konala 4. 6. v Grandhotelu Pupp v Karlových Varech. Slavnostní večer, který nesl název Charity Golf Party, moderoval Marek Eben. Galerie a její umělci (B. Jirků, J. Tichý, J. Blecha, L. Vlna a J. Brázda) věnovali pro tuto akci obrazy, které se ve finále vydražily za 498 000 Kč.


Částka bude rozdělena a rozeslána na konta Obecně prospěšné společnosti Pomocné tlapky, Nadace Pohyb bez pomoci, Obecně prospěšné společnosti Domov Sue Ryder a Martínka Pokladníka trpícího cystickou fibrózou.

více >
23. 4. 2022

Milá setkávání během výstavy Inspirováno filmem

28. Domácí úkol na téma Inspirováno filmem máme v galerii úspěšně za sebou. Nabízíme Vám malé ohlédnutí na doprovodné akce - besedy s herci a malíři.  

více >
23. 4. 2022

Inspirováno filmem v Berouně

Výstava Galerie La Femme, Inspirováno filmem, bude pokračovat od 13.5.2022 v Royal Golf Clubu Beroun. Věříme, že se Vám bude líbit! 

více >
15. 3. 2022

Domácí úkol Inspirováno filmem v podání Ivana Mládka

Moc nás potěšilo, že Ivan Mládek namaloval obraz na náš Domácí úkol Inspirováno filmem.

A co o svém obrazu říká?

více >
14. 3. 2022

Domácí úkol Inspirováno filmem zahájen

Nová výstava na téma Inspirováno filmem byla zahájena. V galerii La Femme ji zahájil Jarda Dušek a Míra Paleček. Na několikrát odloženou výstavu se umělci pilně připravili, vzniklo opět na sedm desítek děl od českých a slovenských umělců. 

více >
21. 1. 2022

Příprava na Domácí úkoly je v plném proudu!

Také se těšíte, jak umělci splnili svůj letošní Domácí úkol? Již v létě jsme jim zadali nové téma, a to motivy, které jsou inspirovány filmem.

více >