eng
Jak se stát křovím Davidu Vávrovi

Jak se stát křovím Davidu Vávrovi

Možná jsme spíš měli nazvat náš nový článek "Když divák zlobí", ale jelikož u nás nikdy takoví diváci nejsou, tak vám raději nabízíme vyprávění o tom, jak David Vávra učil návštěvníky vlát na vernisáži. Chcete vědět, jak se to dělá?  

 A jak k tomu došlo?

V Golf Resortu Beroun pořádáme výstavy již několik let a každá vernisáž je zde velmi příjemným kulturním osvěžením.
 Jedna z nejhezčích vernisáží zde proběhla první zářijovou sobotu, kdy se zahajovala výstava koláží Davida Vávry a ML (tedy Miroslava Lipiny) zMRKVýchvstání. Výstava byla jakýmsi volným pokračováním stejnojmenné výstavy, která v červnu proběhla v Praze. Její název vymyslel David Vávra a měla symbolizovat vzkříšení  kultury v době pokovidové.

Dva dobře naladění

Na otevření výstavy v Berouně jsme přizvali herce Studia Ypsilon JANA JIRÁNĚ, který nejenom hrál na kytaru, ale také zavzpomínal na své veselé životní příběhy.
 Víte, jak vlát na vernisáži jako David Vávra?

A nyní tedy návod, jak se stát součástí představení Davida Vávry. (Nic pro stydlivce) Jan Jiráň zrovna dohrál jednu z písní, když se David jal recitovat svou báseň nazvanou Zmrkvýchvstání.

Proplul sálem, nasadil hlas a najednou se zadíval do davu na dvojici žen, které ševelily a povídaly si. „Dámy, nezlobte se, ale budu Vás muset požádat, abyste mi tady dělaly křoví, protože tohle jinak nejde, tady mohu recitovat v tuto chvíli jen já.“

 

 


Dámy na chvíli ztuhly, ale jelikož vše bylo ve velmi laskavém duchu, všichni se rozesmáli. A David byl spravedlivě neústupný: „Tak pojďte, pojďte, stoupněte si sem a do rytmu hudby budete vlát pažemi a dělat mi křoví.“